Menu

Dlaczego nie mogę schudnąć?

6 lutego 2019 - Dietowo
Dlaczego nie mogę schudnąć?

Odchudzanie to nie jest łatwe zadanie. Niestety często mimo ogromnego trudu i wysiłku nie udaje nam się zrzucić zbędnych kilogramów. Czasami jest jeszcze gorzej – w efekcie diety zamiast chudnąć tyjemy jeszcze bardziej. To wszystko sprawia, że zaczynami się zadręczać i rozmyślać, co znowu zrobiliśmy źle. Nie powinniśmy się zadręczać, tylko zastanowić się, gdzie popełniamy błędy. Jeśli odkryjemy nasze pomyłki, łatwiej będzie nam się poprawić i wreszcie przejść na skuteczną dietę.

Nie warto się głodzić

Wiele osób, gdy chce schudnąć decyduje się w drastyczny sposób ograniczyć spożywane pokarmy. Niektórzy nawet rezygnują całkowicie z jedzenia. Robią tak, ponieważ sądzą, że w ten sposób bardzo szybko zrzucą zbędne kilogramy. Niestety jest to pułapka, w którą wpada wiele osób. Tak naprawdę głodzenie się nigdy nie przynosi nic dobrego. Jeśli zaczniemy drastycznie zmniejszać liczbę spożywanych kalorii, to sprawimy, że nasz metabolizm bardzo zwolni. W efekcie będziemy tyli od coraz mniejszych porcji. Dlatego po zakończonej diecie bardzo łatwo o efekt jojo. W końcu nasz organizm będzie dążył do odrobienia braków, do których doszło w trakcie diety. Dlatego nigdy nie zaczynajmy się głodzić, są znacznie lepsze i do tego zdrowsze sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Zapominanie o oczyszczaniu organizmu

Na co dzień często nie mamy czasu, aby ugotować zdrowy obiad. Z tego powodu często sięgamy po różne gotowe dania lub półprodukty, zdarza nam się również wizyta w fast foodach. Jednak musimy pamiętać, że takie potrawy zawierają sporo konserwantów oraz innych składników chemicznych, a one zanieczyszczają nasz organizm. Dlatego powinniśmy ich unikać. W dodatku warto czasem zdecydować się na oczyszczanie organizmu nawet, gdy staramy się zdrowo odżywiać. W takiej sytuacji najlepiej przez kilka dni jeść jedynie warzywa i owoce. Dzięki temu pozbędziemy się szkodliwych toksyn i poczujemy się jak nowo narodzone. W dodatku takie oczyszczenie pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy w całkowicie zdrowy sposób. Jeśli obawiamy się, że znudzą nam się potrawy z samych warzyw i owoców, warto zamówić catering dietetyczny. W ten sposób będziemy mieli doskonałe posiłki w odpowiednich momentach i unikniemy podjadania. Przykładowe manu takiej diety znajdziesz tutaj – https://www.zielonomicatering.pl/o-diecie/przykladowe-menu.

Ważny jest też odpowiedni styl życia

W trakcie odchudzania skupiamy się jedynie na naszych posiłkach, a zapominamy o innych nawykach. Jednak one też mają ogromny wpływ na efekty naszej diety. Zdarza się, że jej działanie może zakłócać życie w ciągłym stresie, warto więc poszukać różnych zajęć, które pomogą nam się zrelaksować. Być może wtedy o wiele szybciej schudniemy. Nie zapominajmy też o prawidłowym śnie, zarywanie nocy nigdy nie wpływa dobrze na nasz organizm. Kolejnym ważnym aspektem jest aktywność fizyczna, dzięki której szybciej schudniemy, a nasze ciało będzie lepiej wyglądać. Nie zapominajmy też o odpowiednim podejściu do diety. Warto sobie uświadomić, że jej zadaniem jest nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale zadbanie również o nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *