Menu

Obuwie medyczne, a tradycyjne buty do pracy

2 października 2019 - Zdrowie
Obuwie medyczne, a tradycyjne buty do pracy

Obuwie medyczne to specjalistyczne buty, które powstały z myślą o osobach pracujących przez długi czas na stojąco lub w ciągłym ruchu. Ich głównym zadaniem jest bezpieczeństwo oraz komfort, jaki gwarantują użytkownikom. Buty medyczne w odróżnieniu od tradycyjnego obuwia wykonane są z naturalnych materiałów, posiadają wyprofilowane wkładki, dzięki którym idealnie przylegają do stopy, często też wzbogacone są o antypoślizgową podeszwę oraz inne udogodnienia, które zapewniają wygodne i bezpiecznie poruszanie się w obuwiu.

Tradycyjne obuwie zazwyczaj wyróżnia się prostą konstrukcją (płaska wkładka), produkowane jest z tworzyw sztucznych oraz nie posiada antypoślizgowej wkładki. Użytkowanie klasycznych butów w pracy wymagającej ciągłego poruszania się lub utrzymania jednej pozycji, wiąże się zatem z licznymi dolegliwościami bólowymi (schorzenia stóp, bóle kręgosłupa), dyskomfortem (nadmierna potliwość stóp), a nawet z groźniejszymi zdarzeniami (wypadki, urazy i kontuzje spowodowane poślizgnięciem się).

Buty medyczne to najlepsze rozwiązanie dla osób zatrudnionych w służbie zdrowia (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci i inni), kucharzy, fryzjerów i kosmetyczek. Skutecznie odciążają kolana, stawy i kręgosłup, pozwalają na efektywniejsze wykonywanie codziennych obowiązków bez obawy o kontuzje i urazy. Wysoka jakość obuwia ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Skórzana wkładka dba o właściwą mikroflorę wokół stóp, przepuszcza powietrze i amortyzuje wstrząsy. Ponadto odpowiedni profil wkładki zapewnia bezpieczne ułożenie stopy i chroni przed różnego rodzaju chorobami np. haluksy.

Obuwie medyczne DrLeon – przeznaczenie i walory

Obecnie polecanym rodzajem obuwia medycznego jest obuwie marki DrLeon. Odznacza się precyzyjnym wykonaniem, wyprofilowaną wkładką i tworzone jest z wysokiej jakości materiałów. Powstało z myślą o osobach spędzających długie godziny na nogach stale poruszając się lub stojąc, dlatego też najczęściej wybierane jest przez lekarzy, pielęgniarki oraz inne osoby zatrudnione w służbie zdrowia.

Obuwie medyczne DrLeon to najlepsza alternatywa dla tradycyjnych butów (adidasów, drewniaków, trampek). Przeznaczone jest dla kobiet i mężczyzn, wyróżnia się modnym fasonem oraz krojem. Ponadto zakupić je można w rozmaitych kolorach oraz rozmiarach. Buty medyczne Dr Leon zapewniają właściwą cyrkulację powietrza wokół stóp, wspierają równowagę podczas chodzenia i dają gwarancję większej stabilności.

Obuwie medyczne DrLeon doskonale amortyzuje wstrząsy, gwarantuje bezpieczne poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchniach (śliskie podłogi w szpitalach, przychodniach, salonach fryzjerskich, pomieszczeniach gastronomicznych i gospodarskich). Przyczynia się do większej efektywności w pracy oraz znacząco opóźnia efekt zmęczenia, dzięki temu osoby poruszające się w obuwiu medycznym mogą sprawniej wykonywać swoje obowiązki bez obawy o kontuzje i wypadki przy pracy.

Obuwie medyczne DrLeon- rodzaje i ich charakterystyka

Obuwie medyczne DrLeon dostępne jest w wielu wariantach przeznaczonych dla kobiet oraz mężczyzn. Podzielić je można na dwa rodzaje: klapki medyczne oraz wsuwane buty medyczne. Wszystkie modele dostępne są w różnych rozmiarach, fasonach oraz kolorach. Ogromną zaletą butów medycznych DrLeon jest możliwość  regulacji tęgości stopy, tego typu udogodnienie pozwala w dowolnej chwili idealnie dopasować obuwie do swoich potrzeb oraz trybu pracy.

Wsuwane buty medyczne DrLeon cieszą się największą popularnością, posiadają zakryte czubki, które zabezpieczają palce i paznokcie przed różnego rodzaju urazami. Wyposażone są w wyprofilowaną wkładkę i podeszwę, która idealnie dopasowuje się do sklepienia stopy i zapobiega licznym schorzeniom. Dodatkową zaletą wsuwanego obuwia jest piankowa warstwa z żelem do masażu stóp, która delikatnie masuje stopy poprawiając przy tym krążenie i gwarantuje wygodne użytkowanie. Wsuwane obuwie medyczne najczęściej doceniają osoby, których praca wymaga częstego przemieszczania się np. lekarze, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, diagnostycy, jak również osoby zatrudnione w innych branżach (kosmetyczki, fryzjerzy, kucharze).

Klapki medyczne DrLeon głównie wybierane są przez osoby wysoko ceniące własny komfort oraz wygodę. Główną zaletą klapek medycznych jest doskonała cyrkulacja powietrza wokół stóp oraz możliwość regulacji obuwia do tęgości stopy. Klapki medyczne DrLeon zapobiegają poceniu się stóp i pozwalają nawet przez długi czas utrzymać właściwą higienę. Zapobiegają powstawaniu odcisków i obrzęków, a także gwarantują utrzymanie stabilnej pozycji. Największymi zwolennikami klapek medycznych są osoby pracujące przez długi czas w jednej pozycji np. stomatolodzy, chirurdzy i inni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *