Menu

Jak wybrać rower stacjonarny?

12 grudnia 2018 - Sport
Jak wybrać rower stacjonarny?

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na sportowej formie, ale nie mają czasu na intensywne ćwiczenia, jest stacjonarny rower treningowy. Za pomocą tego niewielkiego sprzętu można w dowolnej chwili popracować nad swoim kardio, zrzucić zbędne kilogramy czy po prostu trochę się poruszać. Rowerek to sprzęt zarówno do domowej, jak i profesjonalnej siłowni. Poszczególne modele znacznie się od siebie różnią, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy.

Rodzaje rowerów treningowych

Stacjonarny rower treningowy jest przyrządem do ćwiczeń cechującym się uniwersalnością i bezpieczeństwem użytkowania. W sprzedaży jest wiele modeli przeznaczonych zarówno dla osób zdrowych, jak i tych, które wymagają rehabilitacji. Do wyboru są modele treningowe, a także przeznaczone do spiningu – różnice dotyczą m.in. wielkości, ułożenia siedzenia czy kierownicy. Biorąc pod uwagę system hamowania, rowery dzieli się na trzy rodzaje – mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne (różnego rodzaju rowerki treningowe można znaleźć na stronie internetowej https://specialfitness.pl/12-rowerki-treningowe).

Zdecydowanie najnowocześniejsze są rowery elektromagnetyczne, natomiast najtańsze są rowerki mechaniczne. Co ważne, modele mechaniczne nie zajmują zbyt wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, dlatego nadają się do zastosowań domowych. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę m.in. komfort ćwiczeń – w tej kwestii istnieją trzy opcje, czyli:

Dlaczego warto kupić stacjonarny rower?

Dla osób, które nie przepadają za sportem, jazda na stacjonarnym rowerze to świetna zabawa – w trakcie treningu można czytać książkę, czy oglądać film, także ćwiczenia szybko się nie nudzą. Rower stacjonarny jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy brakuje czasu na regularne wizyty na siłowni czy treningi spinningowe. Dzięki rowerkowi stacjonarnemu można ćwiczyć wtedy, kiedy ma się na to czas i chęci, a przy tym nie zajmuje on dużo miejsca, więc warto znaleźć dla niego miejsce w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *