Menu

Zalety płynące z wykorzystania garnków do gotowania na parze – najpopularniejszy model garnka w 2018 roku

17 listopada 2018 - Dietowo
Zalety płynące z wykorzystania garnków do gotowania na parze – najpopularniejszy model garnka w 2018 roku

Garnki do gotowania na parze zyskały popularność już kilka lat temu, obecnie znaleźć je można praktycznie w każdej domowej kuchni. Pozwalają na przygotowywanie smacznych i przede wszystkim zdrowych posiłków. Zadowalają pod względem wyglądu oraz są łatwe do czyszczenia.

Garnki do gotowania na parze zazwyczaj są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu można je wykorzystywać do gotowania przez wiele lat, ponieważ nie niszczą się tak szybko jak inne zwyczajne garnki. Najlepszym wyborem są komplety garnków stalowych, które można używać na różnych kuchenkach. Sprawdzą się idealnie na kuchence gazowej, jak i indukcyjnej. Nawet, jeśli zmienimy dotychczasową kuchenkę na inny typ dalej będziemy mogli korzystać z naszych garnków. Przy zakupie garnków do gotowania na parze warto zwrócić uwagę na ich właściwości, wiele modeli można myć w zmywarkach – to kolejna i bardzo ważna zaleta garnków.

Popularny modele garnków do gotowania na parze

Według licznych badań rynkowych konsumenci najczęściej wybierają garnek do gotowania na parze marki Kinghoff KH-3320. Dostępny jest on w sprzedaży w postaci kompletu składającego się z garnka 5 cio litrowego, 3 wkładów parowych oraz szklanej pokrywki. Garnek jest solidnie wykonany i w całości stworzony ze stali nierdzewnej. Dużą zaletą garnka jest możliwość jego wykorzystania na różnych kuchenkach oraz mycia w zmywarkach automatycznych. Ponad to garnek doskonale utrzymuje temperaturę, pozwala na szybkie i proste przyrządzanie potraw.

Korzyści płynące z używania garnków do gotowania na parze

Gotowanie na parze jest polecane przez wielu lekarzy oraz dietetyków. Ma ono ogromny i korzystny wpływ na nasze zdrowie. Pozwala przygotowywać dietetyczne i lekkostrawne potrawy. Oprócz tego posiłki przyrządzane w garnkach parowych nie tracą swoich składników odżywczych, zachowują naturalne kolory oraz bogactwo smaku.

Wszystkie witaminy i składniki odżywcze zawarte w produktach żywnościowych, które gotujemy w garnkach na parze nie ulatniają się i pozostają w gotowych potrawach. Gotując warzywa w tradycyjnym garnku w wodzie traci się około 70% wszystkich witamin. Wybierając parowe sposoby przyrządzania potraw, masz pewność, że witaminy i inne cenne składniki pobierzesz z dowolnej potrawy każdego dnia.

Garnki na parze nie należą do zbyt tanich elementów wyposażenia kuchni, jednak są warte inwestycji. Produkty żywnościowe można gotować w garnkach bez użycia tłuszczu, nie przypalają się one i nie przylegają do powierzchni naczynia. Wysokiej jakości stal nierdzewna, z której głównie produkowane są garnki do gotowania na parze jest łatwa do czyszczenia i mycia.

Oprócz tego garnki parowe pozwalają na sprawne i szybkie przygotowywanie posiłków. Temperatura gotowania w nich osiąga około 100 stopni Celsjusza, a doskonała akumulacja ciepła pozwala przygotować każdą potrawę w krótkim czasie. Przykładowo ryba gotowana na parze jest gotowa do spożycia po upływie 8 minut, w przypadku korzystania z piekarnika lub patelni jej przyrządzenie zajadło by nam minimum 20 minut.

Sklep: https://naczynia.olkusz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *