Menu

Dieta antyrakowa – czy może uchronić przed nowotworem?

17 października 2018 - Dietowo
Dieta antyrakowa – czy może uchronić przed nowotworem?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co można zrobić, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko związane z zachorowaniem na raka. Niestety często jest to związane z genetyką, dlatego tak ważne jest regularne badanie. Jednak zwróćmy też uwagę na to, że zdrowy styl życia, a w szczególności prawidłowa dieta, może zmniejszyć ryzyko zachorowania. Dlatego przyjrzyjmy się paru zasadom, które powinniśmy przestrzegać.

Co jest najważniejsze w diecie antyrakowej?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dieta antyrakowa powinna być bogata w witaminy A, C, E, a także pierwiastki takie jak: magnez i selen. Dzięki tym minerałom nastąpi zahamowanie rozwoju komórek nowotworowych. Ważne jest także to, że wspomniane witaminy i pierwiastki usuwają wolne rodniki. Powinniśmy też pamiętać o tym, by ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów, cukru i soli. Zauważmy zatem, jak istotne jest to, by zwracać uwagę na to, co my jemy, ale też nasi najbliżsi. Jednak prawidłowa dieta zawsze powinna być łączona z profilaktycznym badaniem.

Zasady diety antyrakowej

Bardzo ważne jest to, że dieta antyrakowa nie odnosi się jedynie do jedzenia. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że coraz większy pośpiech, stres i zanieczyszczone powietrze, to doskonałe warunki do rozwoju nowotworu. Dlatego czasem musimy się zatrzymać i po prostu zadbać o nasze zdrowie, a także o kondycję fizyczną i psychiczną. Zatem zwróćmy uwagę na parę zasad, które pozwolą nam zmniejszyć ryzyko związane z zachorowaniem na raka. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://biopsjamammotomiczna.pl/zdrowie-i-zywienie/.

Nie zapominajmy o owocach

Często nie zdajemy sobie sprawę z tego, ile drogocennych wartości rośnie na pobliskim krzewie. Wystarczy regularniej jeść jeżyny, borówki, jagody, czarne porzeczki lub aronię. W ich składzie możemy znaleźć wiele antyrakowych składników. Zwróćmy też uwagę na to, że wspomniane owoce możemy bez problemu zasadzić we własnym ogrodzie. Jednak nie powinniśmy zapominać o cytrusach i owocach tropikalnych. One również stanowią ogromną bombę witaminową, która nam na pewno nie zaszkodzi.

Błonnik to nasz najlepszy przyjaciel

Każda kobieta powinna zadbać o to, by spożywać dietę bogatą w błonnik. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć poziom estrogenu, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka związanego z zachorowaniem na raka piersi. Dlatego opierajmy posiłki np. na roślinach strączkowych, a orzechy niech staną się naszą ulubioną przekąską. W ten sposób nie doprowadzimy do zaburzeń hormonalnych.

Aktywność fizyczna to klucz do zdrowego życia

Pamiętajmy o tym, że siedzący tryb życia może być naprawdę szkodliwy dla naszego organizmu. Dlatego postarajmy się znaleźć, chociaż 30 minut parę razy w tygodniu na wysiłek fizyczny. Zauważmy, że nawet zwykły spacer z psem wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Wszystko dzięki temu, że zmniejsza poziom estrogenu w organizmie, co jest szczególnie ważne dla kobiet. W ten sposób możemy znacząco ograniczyć ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *