Menu

Palatinus – pewna marka z ugruntowaną pozycją na rynku

24 września 2018 - Zdrowie
Palatinus – pewna marka z ugruntowaną pozycją na rynku

Palatinus to rodzime przedsiębiorstwo, trudniące się komercyjnymi prezentacjami sprzętu RTV i AGD. Podczas umawianych wystąpień sprzedają także akcesoria prozdrowotne, a świetnym jakościowo sprzętem zapewnili sobie mnóstwo zadowolonych klientów oraz ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Dodatkowo, wszystkie produkty oferowane przez Palatinus mają atrakcyjne, bardzo niskie ceny.

Jak Pan wyjaśni wyjątkowo niskie ceny, które są prezentowane przez spółkę Palatinus ? Na jakiej zasadzie dochodzi do obniżenia stawek rynkowych ? Jak przebiega ogólny proces sprzedaży ?

Na najbardziej zastanawiające nas pytania odpowiedzi udzielił pan Cezary Kozłowski, jeden z przedstawicieli firmy Platinus. W naszym wywiadzie dokładnie wyjaśnia procesy sprzedażowe praktykowane przez przedsiębiorstwo oraz charakteryzuje oferowany sprzęt.

Na pytanie odnośnie krótkiego opisu produktów znajdujących się w stałej ofercie, usłyszeliśmy odpowiedź :

– „Platinus” zajmuje się sprzedażą sprzętu zaawansowanego technologicznie po cenach korzystnych dla każdego Polaka. W stałej ofercie, proponowanej przeze mnie i innych przedstawicieli handlowych znajdziemy :

–  matę bodyshape firmy casada

–  garnki venice

– odkurzacz clean king

– materac mediair 3d.

Każdy sprzęt posiada swoje dokładnie zastosowanie, przez co zbiera pozytywne opinie wśród klientów korzystających z oferty Platinus.”

 

Pośrednictwo oznacza uczciwość

Kolejnym zadanym przez nas pytaniem była kwestia reprezentowania kilku marek jednocześnie. Zapytaliśmy o powód złożoności oferty Platinus. Na odpowiedź nie czekaliśmy długo :

– „Nasza marka. Której renomę wypracowywaliśmy latami, działa na zasadzie pośrednika. Nie trudnimy się produkcją, lecz tylko sprzedażą i reprezentowaniem komercyjnym naszych partnerów. Pozwala nam to wybrać najlepsze, flagowe produkty każdej firmy i sprzedawanie ich w oparciu o pokazy. Obecnie mamy podpisaną ścisłą współpracę z : Casadą, Venice, Clean King oraz Mediair. Dzięki podpisanym kontraktom, reprezentowane przez nas przedsiębiorstwa udzielają nam rabatów, które nigdy nie byłyby osiągalne dla przeciętnego klienta.

Zaciekawiło nas jednak skąd tyle negatywnych opinii o innych pośrednikach będących na rynku podobnego sprzętu. Na podstawie tego pytania, Kozłowski odpowiedział :

– „Nasz firma nie jest wyjątkiem i spotyka się z wieloma uprzedzeniami ze strony potencjalnych nabywców. Dzieje się tak ze względu na wiele podszywających się pod Platinus firm o podobnym działaniu. Różnica pomiędzy nami i innymi pośrednikami jest jednak taka, że nasze działania są w pełni legalne. Jesteśmy zarejestrowaną działalnością gospodarczą, odprowadzamy wszystkie obowiązkowe podatki i świadczenia. W przypadku wielu innych firm, naginających przepisy prawa i organizujących pół – legalne pokazy z trefnym sprzętem, mamy do czynienia z wyłudzaniem pieniędzy od uczciwych nabywców.”

Zaniepokojeni słowami przedstawiciela handlowego, poprosiliśmy o udzielenie rady, jak przestrzec się przed oszustami kradnącymi logo i podszywającymi się pod markę. Usłyszeliśmy :

-„Oszustów charakteryzuje widoczny brak profesjonalizmu. Nie przywiązują znaczenia do wielu szczegółów, gdyż działają pod presją czasu, aby jak najszybciej sprzedać sprzęt i nie zostać zdemaskowanym przez kupujących. Wobec tego, proponują niebywale niskie ceny, oddając urządzenia za pół damo. Trzeba jasno podkreślić, że czymś innym jest zniżka oferowana przez samego producenta, jak ma to miejsce w naszym przypadku, a czymś innym sugerowane nieprawdopodobnie niskie kwoty. „

Platinus Sp. z.o.o. – indywidualne podejście do klienta i dbałość o każdy detal

Pan Cezary nalegał aby przedstawić pozytywne opinie o firmie Platinus, które są potwierdzeniem niezawodności i dobrej jakości oferowanego sprzętu :

-„Odnieśliśmy ogromny sukces na pokazowym rynku polskim. Swoje powodzenie zawdzięczamy indywidualnemu, profesjonalnemu podejściu do potencjalnego nabywcy. Zawsze wszystko objaśniamy, udzielamy dodatkowych wskazówek, gdy zajdzie taka potrzeba. Ponadto, spełniamy oczekiwania klienta, a każde zlecenie wykorzystujemy z uśmiechem na ustach. Platinus to przede wszystkim synonim wysokiej jakości i gwarancji bezpiecznych zakupów”.

Szczegółowa oferta Platinus

Obecnie, przedsiębiorstwo specjalizuje się w pośredniczeniu handlem wybranych urządzeń, które zostały scharakteryzowane, a działanie opisane przez przedstawiciela handlowego. Wymienione zostały także ich zalety i szczegółowe zastosowanie.

Naczynia Venice

-„Na samym początku opiszę sprzęt kuchenny, jakim są garnki Venice. Są to akcesoria, które musi mieć w swojej kuchni każda pani domu. Venice to przede wszystkim wysoka jakość i odporność materiałów  na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, gotując w tych naczyniach, mamy pewność, że przyrządzone przez nas potrawy są bezpieczne dla zdrowia i nie zawierają szkodliwych związków. Garnki tej firmy są w stanie posłużyć nam długie lata przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji. Podobnie jest z patelniami, które w dużym stopniu ograniczają użycie szkodliwego i wysokokalorycznego tłuszczu podczas smażenia.”

Sprzęt piorący Clean King

– „Równie często otrzymujemy zapytania odnośnie odkurzacza Clean King. Sprzęt piorący produkowany przez znaną markę niemiecką, trudno dostać w naszym kraju po rozsądnej cenie. Stąd nasza decyzja o podpisaniu umowy odnośnie pośredniczenia przy sprzedaży tych urządzeń.

Odkurzacze ujęły i zaimponowały nam swoją wielozadaniowością. Ponadto, każdy komponent wykonany jest z wysokiej klasy materiałów, które nie eksploatują się szybkim tempie. Hybryda klasycznego ssania z wieloma funkcjami piorącymi, dopasowanymi zarówno do drewna i syntetycznych paneli, spowodowała, że Clean King kupowany jest przez hotele i firmy sprzątające. Dodatkowo, za pomocą odkurzacza możemy wyprać kanapę, sofę i fotele. Niezawodny w walce z ubrudzoną i zniszczoną tapicerką, powoduje, że meble wyglądają jak prosto z salonu.”

Mata Bodyshape

– „Kolejnym urządzeniem jest produkt, który stal się bestsellerem sprzedażowym. Mata Bodyshape cieszy się popularnością ze względu na lecznicze zastosowanie w przypadku osób, które mają zaleconą rehabilitację. Sprzęt emituje delikatne, mikro drgania. To one są odpowiedzialne za pozytywny wpływ na ciało ludzkie.

Oprócz tego, podłoże posiada dwie strefy grzania, cała mata posiada aż 5 programów służących do indywidualnej kontroli. Kolejnym atutem jest oszczędność miejsca, ponieważ urządzenie jest niezwykle poręczne i można je z łatwością zwinąć, aby zaoszczędzić przestrzeń.”

Materac Mediair 3D

– „ Ostatnim produktem, znajdującym się w naszym asortymencie stał się materac Mediair 3D, który jest wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Przedstawiamy go jako wyrób rehabilitacyjny, gdyż doskonale nadaje się jako zapewnienie bezpieczeństwa snu w przypadku problemów z kręgosłupem. Strzyżona wełna, z którego został uzyskany materiał do jego produkcji wykazuje właściwości :

– termoizolacyjne

– higroskopijne

– hypoalergiczne

– pochłaniające szkodliwe promieniowania

Jest ulgą w przypadku profilaktyki pourazowej, ale także dla osób zmagających się z rwą kulszową.”

Podsumowanie – niskie ceny i pozytywne opinie

Po scharakteryzowaniu oferowane sprzętu nasz wywiad dobiegł końca, więc podziękowaliśmy Panu Cezaremu za udzielenie odpowiedzi na nasze pytanie. Odpowiedział:

– „Dziękuję za propozycję wywiadu i możliwość wyjaśnienia na czym polega sprzedaż pośrednicząca. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *