Menu

Sposoby na mięśnie brzucha

20 lutego 2018 - Sport
Sposoby na mięśnie brzucha

Pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha to marzenie wielu osób. Spośród nich tylko część podejmie próbę wypracowania takiego efektu. Sukces odniesie natomiast tylko garstka. Czy tak mało optymistyczne statystyki biorą się z poziomu trudności. Raczej nie, choć ćwiczenia na mięśnie brzucha wymagają konsekwencji i siły. Przede wszystkim jednak, tak jak każdą aktywność, należy dopasować je do preferowanej przez siebie formy ruchu.

Najpopularniejsze drogi do celu

Jeżeli celem pozostaje płaski, a najlepiej umięśniony brzuch, to prowadzić może do niego co najmniej kilka dróg. Należą do nich:

Pierwszy zestaw można wykonywać w domu. Choć 6 Weidera do łatwych nie należy, to jednak pomaga wypracować naprawdę dobre efekty i to w niezbyt długim czasie. Ćwiczenia wykonuje się na ogół w domu, więc nie trzeba inwestować w siłownię czy specjalistyczny sprzęt. W przypadku popularnych ćwiczeń aerobowych zazwyczaj ludzie zapisują się na zajęcia zorganizowane. Można je co prawda wykonywać w domu, ale niestety nie każdy ma tam wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, by pozwolić sobie na pełną treningową swobodę. W przypadku jogi lub jej nieco dynamiczniejszej odmiany, czyli pilatesu, sprawa jest bardziej skomplikowana. Wybrane zestawy ćwiczeń koncentrują się co prawda na mięśniach brzucha, ale trzeba wykonywać je dokładnie. O to niestety w domowych warunkach może być trudno. Zwłaszcza jeżeli ktoś nigdy wcześniej nie podejmował się tych rodzajów aktywności fizycznej. W takiej sytuacji warto wybrać się przynajmniej na kilka zajęć, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Ćwiczenia dopasowane do potrzeb i możliwości

Generalnie chodzi jednak o to, by ćwiczenia dostosować do swojego aktualnego stanu zdrowia, przy okazji biorąc pod uwagę indywidualne preferencje. Jeżeli celem jest szybkie wypracowanie płaskiego brzucha, rozwiązaniem godnym polecenia na pewno będzie 6 Weidera. Zwolennikom przyjemnego spocenia się na parkiecie o wiele bardziej do gustu przypadnie jednak aerobik. A fanów rozciągania i stopniowego wysmuklania figury powinna przekonać joga, ewentualnie pilates.

Ćwiczenia muszą być konsekwentne

Jeżeli ktoś liczy na dobre rezultaty, musi postawić na regularny trening. Sporadyczna aktywność, choć potrafi być bardzo przyjemna, nie zapewni jednak widocznych efektów. A już na pewno nie przełoży się na pięknie wyrzeźbiony brzuch. Nad tym ostatnim trzeba się napracować i bardzo pomagają tu wymienione powyżej rodzaje ćwiczeń. Bez względu na to, na który z nich się postawi, niezbędna jest jednak konsekwencja działania. Rezultaty nie pojawiają się z dnia na dzień, ale w końcu zaczną być widoczne. Spore grono ćwiczących właśnie w momencie dostrzeżenia tych pierwszych wyników swoich starań odpuszcza, a przynajmniej ogranicza trening. To błąd, ponieważ tylko utrzymanie aktywności w codziennym życiu pozwoli nadal poprawiać efekty. Przełoży się również na ich utrzymanie.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *