Menu

Hybrydy zyskują na popularności

13 lutego 2018 - Uroda
Hybrydy zyskują na popularności

Niewątpliwym fundamentem popularności paznokci hybrydowych pozostaje trwałość efektów wykonanego w ten sposób manicure. W przeciwieństwie do naturalnych lakierów, ten hybrydowy trzyma się mimo upływu dni, a nawet kilku tygodni. Istnieje też naprawdę niewielkie ryzyko odpadnięcia. A szanse na odpryśnięcie koloru są jeszcze mniejsze. Nie powinno zatem dziwić, że paznokcie hybrydowe od kilku już lat są tak chętnie nakładane w polskich, ale także zagranicznych salonach kosmetycznych.

Zamiast żelu i akrylu

Zdaniem wielu konsumentek paznokcie wykonane metodą hybrydową wyglądają bardziej naturalnie niż tak modne jeszcze niedawno żele bądź akryle. Do hybryd zachęcają również profesjonalne kosmetyczki, podkreślając niską szkodliwość tej metody manicure dla płytki paznokci. Efekt jest natomiast równie trwały, a co więcej za pomocą specjalnego lakieru tworzy się mocną warstwę ochronną, która zabezpiecza naturalną płytkę paznokcia. Lakiery hybrydowe postrzegane są także często jako ładniejsze z uwagi na bogatą paletę kolorów, ale też głębię stosowanych do ich produkcji barwników.

Paznokcie hybrydowe i ich największe zalety

Manicure hybrydowy jest tylko trochę droższy od tego tradycyjnego. O ile jednak klasyczny lakier utrzymuje się na płytce maksymalnie kilka dni, to paznokcie hybrydowe w niezmienionym kształcie cieszą oko nawet przez dwa, trzy tygodnie. Efekt ten byłby zapewne dłuższy, gdyby nie psujące go odrosty. Paznokcie rosną, więc z biegiem czasu zwiększa się powierzchnia niepomalowanej płytki. Taki problem występuje jednak także przy innych rodzajach manicure, więc nie należy postrzegać go jako wady przypisanej hybrydom.

Trwały efekt

Paznokcie hybrydowe zostają z kobietą nawet kilkanaście spokojnych dni. W tym czasie nie musi ona obawiać się pęknięcia płytki czy odpadnięcia od niej lakieru. Dawniej było to zmorą pań lubiących mieć pomalowane paznokcie. Teraz jednak mogą one zapomnieć o nieestetycznym, pełnym wad manicure. Z hybrydami można robić w zasadzie wszystko, sprzątać, gotować i pracować przy komputerze, bez obaw o zniszczenie manicure.

Hybrydy w salonie i w domu

Wbrew częstemu przekonaniu paznokcie hybrydowe można wykonywać nie tylko w profesjonalnym gabinecie, ale również w domu. W tym ostatnim przypadku konieczne jest jednak zainwestowanie w zestaw do manicure hybrydowego. Obejmuje on między innymi:

Na pierwszy rzut oka profesjonalne narzędzia do manicure hybrydowego mogą wydawać się dosyć kosztowne. Niemniej jednak jeżeli sprawdziło się i upewniło co do tej technologii, to na pewno rozsądnie jest rozważyć taką inwestycję. W dłuższej perspektywie czasu na pewno się opłaci, ponieważ nie trzeba będzie ponosić kosztów regularnego zabiegu w salonie kosmetycznym. A wykonanie hybryd okazuje się na ogół prostsze niż się początkowo zakładało. Taka opcja nie przekona natomiast pań, które zwyczajnie lubią chodzić do kosmetyczki.

czytaj więcej: Paznokcie hybrydowe – trwały i pięknie wyglądający manicure

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *