Menu

8 najlepszych pozycji jogi do utraty wagi – ćwiczenia brzucha i ud

6 lutego 2018 - Sport
8 najlepszych pozycji jogi do utraty wagi – ćwiczenia brzucha i ud

Nasz gorący styl życia i nakłady pracy nie pozwalają nam żyć zdrowo. Pragnienie jedzenia śmieci i środowiska wypełnionego stresem daje nam niezdrowe ciało. Brzuch i uda są najciężej dotkniętymi częściami ciała, gdzie gromadzi się większość tłuszczu. Ryzyko chorób i złego stanu zdrowia wzrasta wraz z otyłością wokół tych obszarów. Rutyna fitness i dobra dieta pomogą zmniejszyć te ryzyko. Istnieje wiele sposobów na pocenie się i spalanie kalorii, takich jak ćwiczenia, aby zmniejszyć brzuch, bieganie, bieganie, pływanie, jazda na rowerze i wędrówki.

Najlepsze pozycje jogi do odchudzania – Ćwiczenia brzucha i ud

Ale dla tych, którzy nie lubią się pocić, asany do utraty wagi są skuteczną alternatywą. Przyjmując metody jogi, można zmniejszyć wagę, kontrolować ciało i duszę. Wraz z tymi korzyściami można również doświadczyć spokoju psychicznego. Utrata masy ciała i pozostanie w formie poprawi także samoocenę i zmniejszy poziom stresu.
7 sposobów, w których joga promuje utratę wagi

Joga to drogi wielkich riszich i ascetów, aby połączyć się z duszą i doprowadzić do harmonii między ciałem a umysłem. Jest to holistyczny sposób leczenia i utrzymania ogólnego stanu zdrowia. Ale jeśli chodzi o utratę wagi poprzez ćwiczenia, obraz energicznego joggingu, jazdy na rowerze, biegania i skakania przychodzi nam do głowy i większość z nas nie może odnosić się do jogi z utratą wagi. Ale joga i utrata masy ciała są bardziej ze sobą powiązane, niż wiemy. Istnieją różne podstawowe przyczyny przybierania na wadze i joga odnosi się do tych przyczyn od wewnątrz.
Sposoby, w których joga promuje utratę wagi

Stymuluje wątrobę – Wątroba jest najważniejszym organem organizmu pełniącym różne funkcje, a najważniejszym jest odtruwanie i oczyszczanie organizmu. Oczyszcza krew i wypłukuje szkodliwe chemikalia i toksyny. Zdrowa i silna wątroba może również usuwać złe tłuszcze z organizmu i wykorzystywać dobre tłuszcze do użycia. Pomaga w dostarczaniu energii do organizmu. Joga stanowi pomoc w zwiększeniu siły życiowej wątroby w celu jej lepszego funkcjonowania. Wątroba może być również skutecznie oczyszczona poprzez przestrzeganie diety dietetycznej owoców i warzyw.joga pozbywa się tłuszczu na udach

Aktywacja tarczycy – tarczycy jest ważnym gruczołem wydzielania hormonów organizmu, który kontroluje metabolizm. Aktywny i wysoki metabolizm pomaga w spalaniu tłuszczu z organizmu w szybszym tempie. Joga stanowi pomoc w korygowaniu dysfunkcji tarczycy.

Utrzymywanie odpowiedniego pH organizmu – ciało o zbyt kwaśnym pH ma tendencję do przechowywania tłuszczu, aby chronić się przed kwasami. A ten mechanizm prowadzi do odkładania się tłuszczu trzewnego, który gromadzi się w narządach i naczyniach krwionośnych. Yoga asana może pomóc w utrzymaniu pH organizmu na bezpiecznym poziomie zasadowym.

Uderzenie w idealną równowagę między sympatycznym i przywspółczulnym układem nerwowym – stres jest jedną z głównych przyczyn przyrostu masy ciała. Ale relaksujące pozy jogi mogą zapewnić właściwą równowagę między współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym, niezbędnym do złagodzenia stresu i lęku.

Aktywne ciepło wewnętrzne – Ciepło można wytworzyć w organizmie, uruchamiając system nerwowy, który automatycznie sprawia, że ​​człowiek czuje się cieplej. Pozycje jogi aktywują nerwy poprzez systematyczne rozciąganie, a to ciepło pomaga w spalaniu głęboko osadzonego tłuszczu trzewnego, a także powierzchownego tłuszczu podskórnego.

Przenieś mięśnie siłą – pozy jogi, które wymagają, aby ciało pozostało aktywne wraz z sukcesywnym rozciąganiem i uciskiem mięśni pomagają w utracie wagi. Aktywność tkanek mięśniowych sprzyja ich wykorzystaniu do spalania tłuszczu.

Get Heart Rate Up – Chociaż ćwiczenia cardio i indoor aerobik są najpopularniejszym sposobem na zwiększenie częstości akcji serca, ale skuteczne ćwiczenia jogi, które dostaje puls na krótki okres czasu, a następnie spada to w dół.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *