Menu

Dieta dla cukrzyka, jakie dodatki warto stosować?

18 maja 2022 - Zdrowie
Dieta dla cukrzyka, jakie dodatki warto stosować?

Cukrzyca to najczęstsza choroba metaboliczna o bardzo poważnych konsekwencjach zdrowotnych, które mogą być wynikiem nieprzestrzegania diety. Diabetycy, poza kontrolowaniem poziomu cukru oraz robieniem zastrzyków z insuliny, muszą także przestrzegać ścisłej diety, będącej podstawowym warunkiem utrzymania dobrego samopoczucia i stabilnych wyników badań, bez pogarszania się stanu zdrowia. Choć cukrzyca jest nieuleczalna, to można z nią żyć i zachowywać prawidłową masę ciała przez długie lata, a nawet całe życie. Czasem zachodzi konieczność suplementowania diety produktami specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Jakie wtedy wybrać?

Nutridrink dla cukrzyków – co zawiera?

Nutridrink bez cukru to produkt specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który może być stosowany jako uzupełnienie diety cukrzyka. Najczęściej stosuje się go okazjonalnie, przez pewien czas – na przykład podczas hospitalizacji, różnych problemów z gryzieniem lub skomponowaniem właściwie zbilansowanej diety. W ciężkich stanach chorobowych, w ilości 5-7 butelek dziennie. Nutridrink można stosować jako jedyny posiłek. Zaleca się jednak, aby osoby z cukrzycą przede wszystkim skupiały się na dobrze zbilansowanej, niskocukrowej diecie, a Nutridrink dla cukrzyków stosowały jedynie jako uzupełnienie diety w szczególnych przypadkach.

Ten płynny produkt w małych buteleczkach zawiera skoncentrowane białka, węglowodany oraz tłuszcze. To głównie serwatka i kazeina, długołańcuchowe kwasy tłuszczowe oraz maltoza i polisacharydy – czyli węglowodany złożone. 

Dlaczego warto pić Nutridrink bez cukru w cukrzycy?

Dieta dla cukrzyka jest trudna do zbilansowania, ponieważ musi zawierać wysokie ilości białka i błonnika. Ich zadaniem jest obniżanie stężenia cukru we krwi i spowolnienie jego wchłaniania do krwioobiegu. Najtrudniej wybierać produkty o niskim ładunku glikemicznym, które są bezpieczniejsze dla diabetyków, spośród codziennych artykułów spożywczych. Każdy posiłek cukrzyka powinien obfitować w białko – w tym przypadku Nutridrinki sprawdzają się najlepiej. Zawierają one starannie opracowane składniki odżywcze, które w bilansie dziennym bardzo dobrze uzupełniają dietę, zapewniając właściwą ilość białek, tłuszczów i węglowodanów złożonych.

Stosowanie Nutridrinków w żywieniu cukrzyków pozwala na osiągnięcie odpowiednio niskiego poziomu cukru we krwi oraz sytości, niwelującej ryzyko gwałtownych spadków cukru i pogorszenia samopoczucia. Wybierając Nutridrink bez cukrów prostych, można śmiało uzupełniać swoją dietę w białko i pozostałe makroskładniki, nie obawiając się o negatywne skutki tej suplementacji. To produkt polecany szczególnie osobom, które mają problemy z gryzieniem stałych pokarmów, ale również z trawieniem. Prosta, gęsta, odżywcza formuła zapewnia lżejsze trawienie bez obciążania układu pokarmowego, co może się okazać zbawienne w przypadku wielu problemów zdrowotnych występujących u osób z cukrzycą, szczególnie w zaawansowanym jej stadium. To również ułatwienie dla osób opiekujących się diabetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *