Menu

Depilacja laserowa i jej korzyści dla zdrowia i pięknego ciała

21 stycznia 2019 - Uroda
Depilacja laserowa i jej korzyści dla zdrowia i pięknego ciała

Włosy na ciele człowieka to naturalne zjawisko, które jest pozostałością po ewolucji. O ile jest ono w granicach normy, a włosy nie szpecą wyglądu, to czasem zdarza się jednak, że włosy są ciemne, grube i jest ich dużo, a pojawiają się w najmniej oczekiwanych miejscach, np. u kobiet w okolicach twarzy. Powoduje to wielki dyskomfort, a pewność siebie może nas bardzo szybko opuścić. Jeżeli ten problem nas dotyczy, lub zwyczajnie, chcemy pozbyć się owłosienia z ciała i przy okazji porzucić przykry obowiązek tradycyjnej depilacji maszynką jednorazową, to zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o alternatywach trwałej depilacji – depilacji laserowej.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia stosunkowo niedawno, bo kilka lat temu, pojawiło się na polskim rynku, jednak bardzo szybko zdobyło niesłabnącą popularność dzięki swojej niesamowitej skuteczności. Polega ono na przyłożeniu specjalnej głowicy urządzenia do skóry, która emituje wiązkę światła, docierając do cebulek włosów, tym samym je stopniowo niszcząc.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa uznawana jest za bezbolesną, jedyne co da się odczuć to delikatne ukłucia w momencie pracy lasera przy skórze. W zależności od wielkości powierzchni jaką poddaje się działaniu lasera oraz gęstości włosów, może on trwać od pół godziny do nawet dwóch. Depilacja laserowa jest obecnie jedynym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się owłosienia dostępnym na rynku dla wszystkich, a co najlepsze, jego cena jest przystępna na każdą kieszeń. Wiele salonów kosmetycznych oferujących tą usługę umożliwia klientom wybór płatności na raty, co sprawia, że nie odczuwamy tak bardzo wydatku.

Depilacja laserowa mimo wielu mitów krążących wokół niej, jest całkowicie bezpieczna dla skóry i całego organizmu, nie powoduje jednocześnie żadnych podrażnień, jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń specjalistów. powiedziała Sandra Kulwicka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem który bardzo szybko rozprawi się z niechcianym owłosieniem z wybranej części ciała. Ten zabieg jest na tyle skuteczny, że trwale usuwa włosy dzięki światłu lasera docierającego do cebulek włosów, niszcząc je.

Trwałe zniszczenie cebulek włosów powoduje, że włosy już nigdy nie odrastają. Przykre skutki depilacji tradycyjnej za pomocą maszynek jednorazowych czy pianek do golenia zna chyba każda z nas – wrastające włoski pojawiają się często już na drugi dzień od użycia maszynki, powodując ogromny dyskomfort, a nawet ból po dotknięciu miejsca wydepilowanego. Taki objaw powtarzający się niesie za sobą wiele przykrych dolegliwości, m.in. zapalenie mieszków włosowych, a nawet trwałe blizny, których nie da się już usunąć, chyba że kosztownymi zabiegami laserowymi. Stopniowe usuwanie cebulek włosów oraz duża dokładność to zalety, jakie da nam depilacja laserowa. Przeciwwskazania do zabiegu istnieją, jednak wszystkiego dokładnie dowiemy się w salonie kosmetycznym:

Przestrzeganie tych zasad jest konieczne, by depilacja laserowa była całkowicie bezpieczna dla zdrowia klienta, a przede wszystkim pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych podrażnień skóry, która musi być doskonale przygotowana do zabiegu. Wszelkich szczegółów i informacje udzieli nam kosmetolog na wstępnej konsultacji do zabiegu.

Laser do depilacji Vectus – najlepszy na rynku!

Zaawansowana technologia oraz bezpieczeństwo w przeprowadzaniu zabiegów usuwania owłosienia to dwie, najważniejsze cechy jakie daje laser do depilacji Vectus. Oferowane zabiegi za pomocą tego urządzenia nie tylko mają wysoką skuteczność, ale przede wszystkim nie sprawiają żadnego dyskomfortu osobie im poddawanej. Urządzenie do laserowego usuwania owłosienia Vectus doskonale poradzi sobie z praktycznie każdą powierzchnią ciała, skutecznie i dokładnie usuwając cebulki włosów. Wykwalifikowana kadra kosmetologów również przyczynia się do polepszenia komfortu podczas zabiegu, co dla wielu osób jest decydującym czynnikiem podczas sesji depilacji laserowej.

Ważne jest, by wybrać odpowiadający nam salon kosmetyczny, który w sposób profesjonalny i dokładny wykona nam usługę, a my osiągniemy efekty o jakich marzyliśmy. Ostateczna liczba potrzebnych do całkowitego usunięcia włosów zabiegów jest określana już w trakcie trwania usługi, bowiem wiele zależy od grubości włosa – dla niektórych już po piątym zabiegu włosy przestają odrastać, innym potrzeba ośmiu, czy nawet dziewięciu zabiegów dla zadowalających efektów. Indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że depilacja laserowa pomoże każdemu, kto się na nią zdecyduje.

Co najczęściej poddajemy zabiegowi depilacji laserowej?

Organizm każdego człowieka jest inny, co wpływa również na stopień owłosienia ciała. Czasem kuracja hormonalna czy naturalne predyspozycje genetyczne sprawiają, że włosy pojawiają się w różnych, nietypowych miejscach, lub ich gęstość jest znacznie nasilona. Najczęściej poddawanymi depilacji laserowej częściami ciała są:

Depilacja laserowa bikini może wzbudzać kontrowersje, jednak jest to rozwiązanie wysoce skuteczne i jednocześnie komfortowe. Pobolewająca wysypka po goleniu maszynką i wrastające włoski po tradycyjnym goleniu są mało estetyczne i nie dają oczekiwanego efektu, a przy tym cała procedura pochłania mnóstwo czasu, bo trzeba ją często powtarzać. Gładkość tych delikatnych stref ciała jest czymś, o czym marzy wiele kobiet, które mają zwyczajnie dość ciągłych podrażnień i wysypki.

Laser to doskonałe rozwiązanie, podobnie jak w przypadku, kiedy depilacja laserowa pach chodzi nam po głowie! Pachy to również miejsce na ciele, gdzie skóra może być podatna na podrażnienia maszynką jednorazową, a potrzeba golenia tych miejsc nasila się szczególnie porą letnią, gdy pokazujemy więcej ciała. Kilka zabiegów laserem Vectus sprawi, że szybko pozbędziemy się tego obowiązku!

Podsumowując, depilacja laserowa to coś, czemu warto przyjrzeć się bliżej. Korzyści jakie płyną ze skorzystania z zabiegu sprawiają, że zdecydowanie warto rozważyć zakupienie takiej usługi, by móc raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *