Menu

Mata masująca BodyShape Casada – cena, opinie

26 lipca 2018 - Zdrowie
Mata masująca BodyShape Casada – cena, opinie

Najczęściej spotykanym schorzeniem ostatnich czasów są bóle kręgosłupa, poczynając od odcinka szyjnego, poprzez piersiowy aż do lędźwiowego i dalej, promieniującego do nóg i stóp. Nie bez winy jest tutaj obecna cywilizacja i styl życia, jaki prowadzimy. Nieregularny sen i kłopoty z zasypianiem, spanie w niewłaściwej pozycji, zbyt twardy materac, niewłaściwe dźwiganie ciężarów. To wszystko pozostawia swój ślad. Mikrourazy, które sumują się przez takie systematyczne nakładanie na siebie, w końcu tworzą całkiem poważne schorzenia. Warto pamiętać, że kręgosłup przede wszystkim pełni funkcję stabilizującą całe ciało, od głowy, poprzez kończyny i tułów. Ponadto, nadaje naszej sylwetce określony kształt. Jest zbiornikiem substancji organicznych, takich jak wapń i fosfor, a co najważniejsze: pełni funkcję ochronną dla nerwów i rdzenia kręgowego, które biegną wewnątrz kręgosłupa i zaopatrują poszczególne segmenty zarówno ruchowo jak i czuciowo. Dlaczego to jest takie ważne?

W przypadku zwyrodnień, mięśnie mają osłabioną siłę, a więc nie są w stanie utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Co więcej, jedna deformacja pociąga za sobą drugą. Kręgosłup zaczyna się ustawiać w nienaturalnej, wymuszonej  dla niego pozycji, struktury znajdujące się pomiędzy nimi takie jak dyski między kręgowe ulegają przesunięciom i zaczynają uciskać włókna nerwowe. Stąd właśnie bierze się znakomita większość bólów kręgosłupa.

Masaż ma za zadanie zmniejszyć patologiczne napięcie tkanek miękkich, takich jak mięśnie, powięzie i więzadła, a także polepszyć ukrwienie tych tkanek, co sprzyja regeneracji. Dlatego podczas masażu odczuwamy ulgę. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na wizyty u profesjonalnego masażysty: raz, że zabiegi są niekiedy bardzo długie, tak samo jak kolejka oczekiwania, to jeszcze bardzo drogie. A jak wiadomo, aby masaże przyniosły oczekiwany efekt, muszą być wykonywane seryjnie. Dlatego przedstawiamy państwu alternatywne rozwiązanie: masę wibracyjną Body Shape Casada!

Ciepło i wibracje w walce z bólem

Rozmawiamy z panią Magdą Jaworską z firmy Clavam, zajmującej się na co dzień sprzedażą i dystrybucją maty wibracyjnej Body Shape. Na początku poprosiliśmy o wyjaśnienie, jakie korzyści daje połączenie wibracji i ciepła, jakie zostało zastosowane w macie.

– Połączenie wibracji i ciepła daje znakomite rezultaty w walce z uciążliwym bólem – odpowiada pani Jaworska. – Ciepło jest znane ze swoich właściwości przeciwbólowych, ponieważ podwyższa temperaturę tkanek, rozluźnia je (a najczęściej przyczyną bólów są przykurcze, więc działanie rozkurczowe jest bardzo, bardzo istotne) a ponadto poszerza naczynia krwionośne, które są w sanie lepiej zaopatrzyć dany obszar w składniki odżywcze. Jest to bardzo ważne podczas procesów rekonwalescencji i odnowy. Co do wibracji, pomagają one w odprężeniu i relaksacji, również działając rozluźniająco na przeciążone odcinki kręgosłupa. W ten sposób połączenie dwóch środków daje znacznie lepsze efekty, niż gdyby stosować je oddzielnie. – Tłumaczy Magda z firmy Clavam.

Następnie zapytaliśmy, jak powinno się ustawiać te parametry na macie wibrującej Body Shape Casada i czy w ogóle jest możliwość zmiany ustawień.

– Jak najbardziej. Do maty masującej Body Shape Casada dołączony jest specjalny pilot, za pomocą którego możemy wygodnie i bez problemów nawet w trakcie zabiegu zmieniać parametry. Nasza mata została wyposażona w dziesięć ośrodków wibracji i dwa ośrodki ciepła, które w każdej chwili można wyłączyć, jeżeli tylko zajdzie taka konieczność. Jest to bardzo praktyczne: na przykład na początku ktoś potrzebuje znacznie silniejszych bodźców, ale w trakcie już nie. Dzięki pilotowi można wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów masażu: automatyczny lub manualny. Jeżeli zdecydujem się na manualny, mamy do wyboru aż pięć różnych stref masażu. Są to:

Każda z sesji trwa wówczas piętnaście minut. Naturalnie można wykonywać kilka różnych kombinacji, w zależności od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Jednak warto wiedzieć, że oprócz wyboru strefy masowania możliwe jest także wybór intensywności, z jaką chcemy być masowani. Można wybierać spośród trzech zakresów: słabego, średniego oraz silnego. Wszystkie te funkcje są opisane na dołączonym pilocie do maty masującej.

Przechowywanie to już dłużej nie problem!

Następnie zapytaliśmy panią Magdę, co z przechowywaniem maty i jakie są jej wymiary.

– Wymiary maty to odpowiednio 176 centymetrów na 61, więc jest to rozmiar uniwersalny, który będzie pasował dla każdego. Z przechowywaniem również nie będzie żadnego problemu. Mamy ten komfort, podczas którego po użyciu wystarczy zwinąć matę i schować. To nam pomoże oszczędzać miejsce. Ponadto, dzięki akumulatorowi wbudowanemu w matę nie musimy się martwić o dostęp do gniazdka, bowiem możemy korzystać z maty wibracyjnej Body Shape w każdym miejscu.

– Jakimi opiniami cieszy się mata wibracyjna Body Shape?

– Klienci bardzo sobie ją cenią przede wszystkim za bezawaryjność. Jako firma dajemy dodatkowe trzy lata gwarancji do podstawowych dwóch, co daje aż pięć lat gwarancji w sumie. Niewiele firm  może się pochwalić podobnym krokiem. My tak, ponieważ jesteśmy pewni, że to, co sprzedajemy naszym klientom, jest najwyższej jakości, za którą nie boimy się ręczyć. Opinie są bardzo, bardzo dobre, jeszcze nie spotkaliśmy się z tym, aby któryś klient był niezadowolony z zakupu.

Zakup maty wibracyjnej Body Shape

Zachęceni samymi pozytywnymi opiniami, które przedstawiła nam pani Magda, a było ich zbyt dużo, abyśmy mogli wszystkie opublikować, zapytaliśmy, gdzie można kupić matę wibracyjną Body Shape.

– Oryginalny komplet można kupić jedynie na pokazach organizowanych przez firmę Clavam. Dlatego chciałabym w tym momencie przestrzec przed nieuczciwą konkurencją, która podszywa się pod firmę, zaniżając jakość produktów i sprzedając podróbki w o wiele niższych cenach. Bardzo proszę wówczas o wzmożoną czujność. Oryginalny komplet kosztuje 10 700 złotych. Wydaje się to z początku bardzo dużą suma, jednak nie jest to zakup na rok czy na dwa, a jak dobrze wiemy, zdrowie ludzkie jest bezcenne. Ponadto, z jednej maty mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny.

Pod koniec zapytaliśmy, jak się prezentuje mata. Wydawało się nam, że może kojarzyć się z brzydkim, szpitalnym sprzętem, jednak i tutaj po raz kolejny bardzo pozytywnie się rozczarowaliśmy.

– Zadbaliśmy o to, aby design maty był nowoczesny – przyznaje pani Magda. – Mata została utrzymana w stonowanych odcieniach szarości i czerni, z eleganckim czerwonym paseczkiem po bokach. Dzięki temu jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i nie budzi nieprzyjemnych skojarzeń – dodaje. – Dzięki wyborowi uniwersalnych barw mata będzie idealnie się prezentowała zarówno w damskiej sypialni, jak i męskim królestwie, cały czas pasując do otoczenia. Ponadto ciemniejsze, stonowane barwy będą wolniej się brudzić, a to bardzo ważne. Każdy, kto ma rodzinę wie, jak szybko brudzą się rzeczy – przyznaje ze śmiechem pani Magda.

Uznana międzynarodowa jakość

Na sam koniec zapytaliśmy, czy produkt może się pochwalić jakimiś testami jakości bądź certyfikatami.

– Ależ oczywiście, nasz produkt może się pochwalić wieloma odznaczeniami uzyskanymi w kategorii za jakość i wykonanie, między innymi odznaczeniem jakości Casada Germany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *