Menu

Garnki Venice 19 Pearl Collection – ile kosztują i gdzie można je kupić?

26 marca 2018 - Zdrowie
Garnki Venice 19 Pearl Collection – ile kosztują i gdzie można je kupić?

Garnki venice to na chwilę obecną bez wątpienia unikatowa taka propozycja w skali całego polskiego rynku. Chyba żaden inny producent nie zdołał bowiem połączyć w tak harmonijny sposób dwóch całkowicie różnych parametrów naczyń kuchennych, a mianowicie niezwykle eleganckiego, gustownego wyglądu z jednej strony, zaś z drugiej strony najwyższej funkcjonalności, będącej rezultatem zastosowanych w produkcji garnków venice nowoczesnych technologii. Garnki venice to więc rozwiązanie dedykowane wszystkim tym konsumentom, którzy cenią sobie walory estetyczne zastawy kuchennej a jednocześnie chcą jeść smacznie i zdrowo.

Dlaczego warto mieć w wyposażeniu swojej kuchni garnki venice? Jakie opcje w zakresie szeroko rozumianej funkcjonalności oferuje kompletna zastawa marki Venice? I wreszcie, czym tak naprawdę różnią się garnki venice od wielu innych produktów z tej kategorii, jakie są obecnie na rynku? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się udzielić możliwie jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi na zacytowane powyżej pytania, które często padają na różnego rodzaju forach internetowych.

Garnki venice: funkcjonalność i zastosowanie

Mówiliśmy już o tym, że garnki venice stanowią propozycję unikatową w skali obecnego polskiego rynku ze względu na niezwykle udane połączenie zaawansowanej funkcjonalności z wyjątkowymi walorami estetycznymi. Należy jednak rozwinąć i uszczegółowić to ogólne twierdzenie. Garnki venice to bowiem nie tylko samo połączenie funkcjonalności z gustownym, eleganckim designem. Akcesoria zastawy kuchennej venice stanowią rozwiązanie niezwykle atrakcyjne nawet wówczas, gdy odkładamy na bok szeroko rozumiane walory estetyczne i skupiamy się tylko i wyłącznie na funkcjonalności. Dlaczego? Producent zastawy kuchennej venice postawił sobie za przedmiot ambicji stworzenie kolekcji naczyń, przy pomocy których można nie tylko komfortowo, ale również w sposób niezwykle efektowny gotować zdrowe jedzenie.

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki dwóm podstawowym opcjom działania, jakie oferują garnki venice. Jedna z nich to smażenie bez konieczności użycia tłuszczu? Co to oznacza? Standardowo do smażenia jakichkolwiek potraw używamy różnego rodzaju tłuszczów, olejów i tak dalej. Jest to nie tylko niezdrowe(dowiedziono naukowo, że tłuszcz w kontakcie z rozgrzaną patelnią częściowo zmienia swoją postać chemiczną wytwarzając substancje o potencjalnie rakotwórczym charakterze), ale sprawia również, że spożywane przez nas pożywienie jest po prostu znacznie bardziej kaloryczne. Alternatywne, oparte na zastosowaniu nowoczesnych technologii rozwiązanie oferuje swoim klientom producent garnków venice. Używając zastawy tej marki możemy bowiem smażyć potrawy bez konieczności używania olejów, tłuszczów i tak dalej. Cały sekret tkwi w budowie, jaką charakteryzują się garnki venice. Pozwala ona bowiem smażyć potrawy przy użyciu tylko i wyłącznie tłuszczów już obecnych w danym rodzaju pożywieniu. Oznacza to na przykład, że smażenie ryb czy też mięs przy użyciu zastawy venice polega na wykorzystaniu tylko i wyłącznie tego tłuszczu, który już jest obecny w tych produktach. Co również istotne, ta zaawansowana metoda smażenia pokarmów pozwala na znacznie większe zachowanie ich właściwości odżywczych, niż ma to miejsce w trakcie smażenia w sposób tradycyjny. Jak bowiem wiadomo, podczas tego ostatniego dochodzi do utraty sporej części naturalnych substancji odżwyczych pokarmów, ze szczególnym uwzględniem witamin oraz niektórych mikroelementów.

Druga ważna oraz niezwykle wręcz pożyteczna opcja, jaką swoją użytkownikom oferują garnki venice, to gotowanie potraw na parze w systemie wieżowym. Ta, być może nieco enigmatycznie brzmiąca nazwa, to po prostu dosyć nieskomplikowany mechanizm łączenia ze sobą naczyń. Mówiąc najkrócej i najbardziej obrazowo, po prostu stawiamy garnki z różnymi potrawami jeden na drugim, a swobodny przepływ pary wodnej przez wszystkie zastosowane naczynia sprawia, że każda z potraw jest gotowana w tym samym czasie. Pozwala to na znacznie sprawniejszą organizację przygotowania posiłków a także po prostu na sporą oszczędność czasu. Warto tutaj dodać, że pod względem stopnia zaawansowania technologii gotowania w systemie wieżowym garnki venice wyraźnie odróżniają się od wielu innych produktów dostępnych na rynku. Każdy, kto chociaż raz miał okazję korzystać z jakiegoś tańszego zestawu garnków oferujących możliwość gotowania na parze, wie doskonale, że przeważnie część potraw pozostaje niedogotowana, co wynika po prostu z nieprawidłowego przepływu pary wodnej przez naczynia. W przypadku garnków venice technologia gotowania na parze w systemie wieżowym została dopracowana niemal do perfekcji, dzięki czemu każde z użytych naczyń otrzymuje dokładnie taką samą ilość pary wodnej. W rezultacie, gotowanie jest tak samo efektywne w przypadku każdego z użytych naczyń.

Garnki venice: gdzie można je kupić?

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że garnki venice są dostępne tylko i wyłącznie na ekskluzywnych pokazach organizowanych przez producenta. W trakcie pokazu zaproszeni kucharze na oczach klientów demonstrują możliwości zastawy marki venice, zaś kupno zastawy bądź też jej części jest możliwa po zakończeniu potrawy. Garnki venice nie są dostępne w sprzedaży internetowej ani też w jakichkolwiek stacjonarnych punktach sprzedaży. Jeżeli więc natrafimy na przykład na ogłoszenie sprzedaży garnków venice online, mamy do czynienia po prostu z oszustwą, zaś zastawa, za którą zapłacimy, to podróbka.

Garnki venice: cena

Pełny, kompletny zestaw zastawy marki venice to koszt około 7 tysięcy złotych. W przypadku zdecydowanej większości pokazów istnieje jednak możliwość kupna mniejszych, sprofilowanych pod konkretne cele zestawów garnków venice a nawet kupna tylko poszczególnych, wybranych elementów. Warto również zaznaczyć, że garnki venice nie posiadają sztywno określonej ceny: może ona nieco się różnić w zależności od poszczególnych pokazów. Czasami klienci mogą również liczyć na różnego rodzaju okazyjne zniżki lub promocje(na przykład z okazji niektórych świąt, itd).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *