Menu

Zalety powolnego gotowania

24 lutego 2018 - Zdrowie
Zalety powolnego gotowania

Wszyscy wiemy o korzyściach zdrowotnych i zaletach jedzenia posiłków domowej roboty, ale ilu z nas naprawdę ma energię i czas na przygotowanie posiłków w domu po długim ciężkim dniu w pracy? Dlatego zwracamy uwagę na nasze sumienie i sięgamy po zimne i przetworzone posiłki gotowe do spożycia. Ale co, jeśli powiem ci, że masz możliwość powrotu do domu z przepysznymi aromatami świeżo ugotowanego jedzenia każdego dnia po ciężkim dniu w pracy? Można to łatwo osiągnąć poprzez gotowanie za pomocą powolnej kuchenki.

Powolne gotowanie przy gotowaniu – zdrowy przepis na powolne gotowanie

Koncepcja jest inteligentna i prosta – wystarczy włożyć wszystkie składniki przepisu do wolniejszej kuchenki i pozwolić swojemu posiłkowi gotować przez 5 do 8 godzin przy małym ogniu, gdy jesteś w biurze lub zajęty innymi zajęciami w domu. Dłuższy czas gotowania związany z tą metodą wydobywa smaki, a także poprawia zawartość składników odżywczych w posiłkach. Zdrowe, powolne przepisy na gotowanie można dodać do zdrowej diety, aby była wygodna i pożywna w tym samym czasie.
Historia i koncepcja Slow Cookera

Koncepcja powolnego gotowania istnieje od wieków, ale elektryczna powolna kuchenka została po raz pierwszy wprowadzona w kuchni w latach 70. przez firmę Rival. Kuchenki na fasolę były prekursorami powolnych kuchenek, ale popularność powolnego piekarnika osłabła dzięki wynalazkowi kuchenki mikrofalowej. Jednak wraz z rosnącą obawą o zdrowe odżywianie, powolny kuchenka znów wraca do mody.

Koncepcja wolnej kuchenki 1

Powolna kuchenka ma głównie 3 podstawowe składniki:

Zewnętrzna obudowa
Wyjmowany pojemnik wewnętrzny
Pokrywka

Cewki grzewcze są obudowane w obudowie zewnętrznej. Wewnętrzny pojemnik, który zawiera żywność, jest wykonany ze szkliwionej ceramiki. Gdy potrawę gotuje się w kuchence, uwalnia trzon, który jest uwięziony przez pokrywkę, która z kolei tworzy uszczelnienie próżniowe pomiędzy pokrywką i obrzeżem garnka. Dodaje wilgoć do żywności podczas procesu gotowania. Wolna kuchenka ma 3 ustawienia – wysokie, niskie i wyłączone. Nowoczesne powolne kuchenki mają również ciepłe ustawienie, aby utrzymywać gotowane potrawy w cieple aż do podania. To urządzenie może być wykorzystane do przygotowania smacznych, prostych, powolnych receptur kuchennych, które mogą zostać włączone do planu odchudzania owoców i warzyw.
Korzyści płynące z używania wolnej kuchenki do gotowania

Gotowanie posiłków w powolnym piecu nie tylko oszczędza czas i energię, ale także pomaga uwydatnić teksturę i aromaty jedzenia. Dzięki temu posiłki stają się bardziej pożywne i mniej kaloryczne.
Zwiększenie wartości odżywczych

Jedną z największych zalet prostych receptur z powolnym gotowaniem jest to, że pomaga ci mieć całkowitą kontrolę nad profilem odżywczym posiłków, które gotujesz. Długi czas gotowania nie tylko sprawia, że ​​mięso i warzywa z korzeni są widelcowe, ale także rezerwuje składniki odżywcze, które inaczej niszczą inne sposoby gotowania, takie jak gotowanie na parze lub gotowanie. W przypadku powolnego gotowania składniki odżywcze można odzyskać w sosach i sokach wytwarzanych podczas gotowania.

Ograniczanie konsumpcji przetworzonej żywności

Na pytanie, jak przezwyciężyć otyłość można odpowiedzieć tylko poprzez spożywanie domowych potraw i całkowite wyeliminowanie przetworzonej żywności z diety. Gotowanie w powolnej kuchence jest jednym z praktycznych sposobów ograniczenia spożycia przetworzonej żywności. Zamrożone posiłki zakupione w pudełkach dodają do diety sód, tłuszcz i kalorie. Ale możesz przygotować te mrożone posiłki, takie jak zupy, pieczenie, zapiekanki i upieczone desery w domu przy użyciu powolnej kuchenki.
Regulowane ciepło

Wysokie i niskie ustawienia dostępne w urządzeniu pozwalają ustawić temperaturę na czas gotowania. Gotowanie na małym ogniu przez 6 do 8 godzin zmiękcza nawet tanie i mocne kawałki mięsa.

Całkowicie bezpieczny

Wielu z was może się zastanawiać, czy gotowanie posiłku na małym ogniu przez 8 godzin zwiększy szanse rozwoju bakterii. Ale nie ma potrzeby się bać, ponieważ najniższy temperament wolnej kuchenki przekracza 140 stopni F, w którym większość bakterii ginie.

Powolna kuchenka wymaga jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej do działania. Używa o wiele mniej energii w porównaniu do standardowych pieców.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *