Menu

Co jeść żeby zrobić masę?

21 lutego 2018 - Dietowo
Co jeść żeby zrobić masę?

Dieta zwiększająca masę nie polega tylko na zwiększeniu spożywanych posiłków i ich podniesionej kaloryczności. Tworząc dietę na masę, należy ją stworzyć w sposób szczegółowy, biorąc pod uwagę białka, tłuszcze, węglowodany, cukry, a także ilość i rodzaj wypijanych płynów. Tworząc ją, warto udać się do dietetyka lub specjalisty działu żywienia i dietetyki, ponieważ efekty zobaczymy tylko przy zastosowaniu przemyślanej strategii. Wydawałoby się, że przyrost masy nie jest wielkim wyczynem, jednak wielu sportowców, swoją opinią, obala ten mit. Twierdzą oni, że osiągnięcie tego celu jest cięższe, niż redukcja.

Co jeść na masę?

Przede wszystkim, należy określić szczegółowy cel i strategię działania. Ile chcemy przybrać masy mięśniowej? Jak rozłożyć posiłki i jakie mają mieć wartości, by nie przybrać tkanki tłuszczowej? W czasie diety, należy zastosować pewne zasady i ograniczenia w zakresie spożywania pewnych rodzajów żywności. NIE NALEŻY SPOŻYWAĆ:

  1. Fast foodów,
  2. Słodyczy.
  3. Przetworzonej żywności.

Ponadto, należy:

  1. Uprawiać sport i wzmacniać mięśnie treningiem siłowym, pamiętając o różnorodności ćwiczeń.
  2. Dbać o zdrowie i ogólną kondycję organizmu.
  3. Wysypiać się.
  4. Zrezygnować z używek.
  5. Pamiętać o spożywaniu wartościowych posiłków również po treningu.

Czy stosując dietę na masę należy przyjmować suplementy?

Kreatyna to jest z suplementów, które przynoszą najszybsze efekty w zakresie przyrostu masy mięśniowej. Kreatyna jest bardzo popularnym preparatem wśród sportowców. Badania pokazują, że działa ona cuda w zakresie przyrostu masy mięśniowej.

Tworząc masę mięśniową należy pamiętać o różnorodności treningowej. Trening nie powinien skupiać się jedynie na budowaniu masy mięśniowej, ale również na zwiększaniu siły i redukcji. Należy pamiętać również o systematyczności, odpowiednich przerwach i intensywności ćwiczeń.

Czy białko jest skuteczny budulcem mięśniowym?

Norma białka w diecie dla osoby uprawiającej sport zmienia się. Zmiana ta uwarunkowana jest niekorzystnym działaniem biała na nerki. Wiadome jest jednak, że rozsądne rozłożenie białek w diecie, skutecznie zwiększy masę mięśniową. Wskazują na to badania, które udowodniają, że dieta białkowa jest o połowę skuteczniejsza w kwestii przybrania masy, niż dieta polecana przez specjalistów.

Nie każde białko jest jednak wartościowe dla osoby chcącej przybrać na masie. Należy wybierać białka lekkostrawne, z odpowiednio dobranych produktów, nie zawierających zbędnego tłuszczu. Można sięgnąć po kurczaka bez zbędnej obróbki z dodatkiem tłuszczów, rybę oraz nabiał. Polecane są również rośliny strączkowe, fasola oraz soja.

W czasie diety na masę można jest również wybrane owoce, takie jak: awokado, orzechy, pestki. Olej, jako dodatek do potraw można zastąpić oliwą z oliwek.

Jeśli dieta nie przynosi pożądanych efektów, odżywki białkowe powinny sprostać zadaniu. Odżywki te, zapewnią nie tylko odpowiednią ilość białek w diecie, ale również wskazaną wartość kaloryczną.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *