Menu

Co jest lepsze? Quinoa czy Amaranth?

20 lutego 2018 - Dietowo
Co jest lepsze? Quinoa czy Amaranth?

Quinoa została oznaczona jako nowe super ziarna na świecie. W rzeczywistości jest zabawne powiedzenie rund w Internecie! „Nigdy nie jedz składników, których nie możesz wymówić. Z wyjątkiem komosy ryżowej. Powinieneś jeść komosy ryżowej. „Tak, nagle świat obudził super ziarno, ponieważ jest uważane za rozkosz obserwatora wagi. To całe ziarno z dużą ilością błonnika, więc poziom sytości jest wysoki! Więc nie musisz szukać jedzenia po zakończeniu głównego posiłku! Natomiast Amarant to super odżywcze ziarno i jedzenie, które świetnie pasuje do talii, a także do portfela.

Walka między amarantem a komandą rozgrzewa się, gdy ziarno przepycha się w kosmosie na horyzoncie odżywiania. Dowiedzmy się więc, dlaczego ziarna komosy ryżowej lub ziarna amarantusa są lepsze od innych pełnoziarnistych stłoczonych na rynku?
Pożywne nasiona Quinoa

Dlaczego jest uważany za tak pożywny? W rzeczywistości komosa ryżowa nie jest traktowana jako roślina, ale jest rośliną, ale używana jest jak każde inne ziarno. Quinoa to potęga odżywiania, jak białko, wapń, niezbędne aminokwasy fosforowe, potas, magnez itd. To jedzenie, które NASA zaproponowała, że ​​może być pożywieniem używanym przez astronautów na dalekich lotach kosmicznych. Jego wysoka zawartość białka sprawia, że ​​jest on zwycięzcą wśród dietetyków i osób, które chcą rzucić dodatkowe kilogramy.

Pożywne nasiona Quinoa

Korzyści zdrowotne Quinoa nie są ograniczone do tych. Istnieje również wiele innych korzyści. Zawiera również dużo kwasów tłuszczowych. Kwas oleinowy występuje w dużych ilościach w komosach. Jest korzystny dla serca, ponieważ zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, większość z nich to kwasy alfa-linolenowe. Kwas tłuszczowy omega 3 zawarty w roślinach, występuje również w niektórych innych nasionach, takich jak nasiona chia nasiona lnu. Komosa ryżowa, w przeciwieństwie do innych pełnoziarnistych, jest całkowicie bezglutenowa. Tak więc korzyści z komosy nigdy nie mogą zostać zignorowane.
Wartości odżywcze komosy ryżowej w jednym kubku:

Jeśli nadal masz wątpliwości co do komosy ryżowej, jej wielka wartość odżywcza może pozwolić ci odpocząć.

Białko-8 gramów.
Mangan – 58% RDA.
Fosfor – 28% RDA.
Folian – 19% RDA.
Żelazo – 15% RDA.
Potas – 9% RDA.
Ponad 10% RDA dla witamin B1 B2 B6.
Małe ilości Wapń, B3 (niacyna) i witamina E.

Uwaga: Zalecane dzienne spożycie RDA
Korzyści zdrowotne wynikające z komosy ryżowej:

Quinoa jest pełna białka, błonnika i minerałów. Jest również pełen przeciwzapalnych składników odżywczych. Poniższe punkty opisują korzyści wynikające z komosy ryżowej.

Gluten Free: Gluten, uważany przez niektórych dietetyków za przeszkody na drodze do utraty wagi. Więc ludzie, którzy chcą schudnąć, mogą mieć komosy ryżowe. Jak większość innych węglowodanów zawiera gluten. W niektórych przypadkach może powodować wzdęcia i problemy trawienne. Dla osób, które muszą odciąć gluten od swojej diety, mogą przyjmować komosy ryżowe. Jest nie tylko bogaty w substancje odżywcze, ale także całkowicie bezglutenowy.
Niski indeks glikemiczny: Żywność o niskim indeksie glikemicznym może utrzymywać stały poziom cukru we krwi, np. Komosy ryżowej. Ale potrawy takie jak komosa ryżowa nie nagrzewają nagle poziomu cukru we krwi. Rafinowane mąki, które powodują spustoszenie w naszym zdrowiu, są winne rozszerzenia naszego obwodu i zachęcają do chorób cywilizacyjnych. Quinoa ma indeks glikemiczny wynoszący 53, który jest znacznie niższy niż inne ziarna.
Wysoka zawartość białka: Quinoa zawiera dużo białka i aminokwasów. Jest bogaty w źródła białka około ośmiu gramów w jednym kubku gotowanej quinoa. Jest bogatym źródłem białka dla osób, które są wegetarianami lub weganami.
Wysoka zawartość składników mineralnych: Quinoa jest bogata w cztery główne minerały, takie jak magnez, potas, cynk i żelazo.
Wysoko w przeciwutleniaczy: Jest bogaty w przeciwutleniacze. Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, które neutralizują wolne rodniki, które zwalczają starzenie i wiele chorób.
Bogaty w flawonoidy: Zawiera flawonoidy, roślinne przeciwutleniacze, które są kwercetyną Kempferol i jest antywirusowy, przeciwnowotworowy, a także przeciwdepresyjny.

Jak włączyć Quinoa do diety

Ustaliliśmy, że komosa ryżowa jest świetna dla naszego zdrowia, ale jaka jest dla ciebie dobra i czy powinnaś ją zjeść w porze śniadania lub kolacji? Jeśli szukasz poważnych wskazówek, które pozwolą ci posmakować przysmaków kuchennych z komosami z super ziarna. Spójrz na następujące recepty Quinoa i zrób kilka własnych eksperymentów z tą królową zdrowej kuchni.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *