Menu

Jak poradzić sobie ze zgagą?

16 lutego 2018 - Dietowo
Jak poradzić sobie ze zgagą?

Zgaga jest dolegliwością, na którą prawie każdy z nas cierpiał chociaż raz w swoim życiu. Objawia się ona uczuciem pieczenia w przełyku, za mostkiem i żołądku. Spowodowane to jest cofaniem się kwasu żołądkowego do przełyku i występuje najczęściej po jedzeniu, zwłaszcza tym nie do końca zdrowym. Zgagę wywołują najczęściej ostre posiłki spożyte z byt dużych ilościach, do jej powstawania przyczynia się również picie alkoholu, mocnej kawy oraz herbaty.

Domowe sposoby na zgagę

W aptekach dostępnych jest wiele środków, które pozwalają pozbyć się zgagi i poczuć ulgę. Co jednak zrobić, kiedy nie możemy z różnych względów zakupić takiego leku? Na szczęście znane są różnorodne domowe sposoby na zgagę. Do najpopularniejszych z nich należą:

Przyczyny zgagi i jak jej zapobiegać

Do najczęstszych przyczyn, powodujących powstanie nadkwasoty, należą:

Mądre porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też warto stosować wskazówki, które zniwelują ryzyko wystąpienia zgagi:

Jeśli pomimo prowadzenia zdrowego trybu życia i stosowania się do zaleceń uczucie zgagi pojawia się u nas systematycznie, warto zwrócić się do lekarza gastrologa, który przeprowadzi odpowiednie badania i wykluczy ewentualne choroby.

Czytaj również: Domowe sposoby na zgagę

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *