Menu

Dobroczynne działanie oleju kokosowego.

15 lutego 2018 - Uroda
Dobroczynne działanie oleju kokosowego.

Rynek kosmetyczny co chwilę zasypuje nas nowościami, które mają w szybki i skuteczny sposób pomóc nam utrzymać zdrowy i piękny wygląd. Istnieją jednak produkty, które rzeczywiście mogą zbawiennie wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. Jednym z takich artykułów jest olej kokosowy, który świetnie nadaje się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. W jego skład wchodzą nasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do prowadzenia zdrowej, zbilansowanej diety. Poza tym, tłuszcz ten zawiera witaminy z grupy B, żelazo, wapń, jod i inne wartościowe składniki.

Do czego może być wykorzystywany olej kokosowy?

Przede wszystkim, olej kokosowy może być stosowany jako źródło tłuszczów, które są bardzo potrzebne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Jest więc świetnym produktem dla osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu i pozbyciu się zbędnych kilogramów. Warto wprowadzić go do swojej diety, wykorzystując, na przykład, jako produkt do smażenia. W tym celu najlepiej sprawdzi się olej rafinowany, ponieważ nie będzie w nim wyczuwalny charakterystyczny smak kokosa, który mógłby nie komponować się ze wszystkimi daniami. Innym „wewnętrznym” zastosowaniem tego tłuszczu jest tzw. „ssanie oleju”. Praktyka ta świetnie wpływa na zęby- usuwa zanieczyszczenia, wchłania bakterie, pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji dziąseł. Wykorzystując olej kokosowy do ssania, mamy gwarancję, że z czasem nasze zęby będą stawać się coraz bielsze, dlatego, że olej kokosowy stopniowo będzie usuwał z nich wszelkie zanieczyszczenia.

Kosmetyczne zastosowanie oleju kokosowego.

Chociaż olej kokosowy ma wiele prozdrowotnych właściwości, to najbardziej znany jest ze swoich własności kosmetycznych, które sprawiają, że często jest kupowany przez kobiety, pragnące zadbać o swoją urodę. Produkt ten może być używany do:

Olej kokosowy może świetnie zastąpić (albo uzupełnić) działanie kremu do twarzy oraz balsamu do ciała. Warto nakładać go wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i ciała, by cieszyć się jego nawilżającym i odżywczym działaniem. Co ważne, do celów kosmetycznych lepiej sprawdzi się nierafinowana wersja oleju, która nie została pozbawiona części odżywczych składników. Nie poleca się używania oleju pod makijaż, ponieważ potrzebuje on trochę czasu, by dobrze się wchłonąć. Poza tym, możemy wykorzystywać przedstawiony produkt jako dodatek do naszej codziennej pielęgnacji włosów. Warto nałożyć olej kokosowy na włosy godzinę przed myciem, by wygładzić je i wzbogacić o dobre składniki nawilżająco- natłuszczające. Należy pamiętać, by dokładnie zmyć tłustą warstwę podczas kąpieli. Można również, na przykład przed  snem, wykorzystywać olej kokosowy do smarowania skórek wokół paznokci. Produkt ten zmiękczy twarde i suche skórki, dzięki czemu nasz manicure będzie wyglądał o wiele bardziej estetycznie. Zawarte w oleju składniki przyspieszą porost paznokci, jeśli będziemy pilnować regularnego smarowania.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *