Menu

Korzyści z jedzenia jagód

14 lutego 2018 - Dietowo
Korzyści z jedzenia jagód

Niektóre pokarmy są tak pożywne, że zostały oznaczone jako pożywienie. Jednym z nich są jagody. To jest jak cudowna pigułka, która może pomóc w walce z najbardziej śmiercionośnymi chorobami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zalet antyoksydantów, a jagody są ich absolutną potęgą. Co sprawia, że ​​jagody cieszą się tak wspaniałą reputacją, wśród mnóstwa superfoodów, które przepychają naszą uwagę? Lista jest dość stroma i sprawia, że ​​zastanawiamy się nad aktualnymi trendami dietetycznymi. Zdrowy tryb życia nie polega na przestrzeganiu diety; Zdrowe życie to tak naprawdę zdrowy tryb życia, który należy trzymać na zawsze.

Wielorakie korzyści z jagód

Co wyróżnia jagody? Więcej niż kilka rzeczy. Mówiąc precyzyjniej, jagody są blokowane przez antyoksydanty, zwane antocyjanami, które utrzymują pamięć jak brzytwa, gdy się starzejesz, a pyszne maliny zawierają kwas elagowy, który jest związkiem walczącym z rakiem. Wszystkie jagody są bogatym źródłem błonnika, składnika odżywczego, który utrzymuje system trawienny w super zdrowiu. Jeśli to nie wystarczy, te maleńkie jagody są świetne dla utrzymania twojego serca i kości w doskonałym zdrowiu. To chyba mały arsenał, prawda? Nazwij chorobę, a jagody mają odpowiednią broń palną, by ją zabić. Sprawdź inne zalety jagód, będziesz zaskoczony wszechstronnością tego maleńkiego rozmiaru, ale gigantem w żywieniu.

Kontroluje cukrzycę – Wiemy już o korzyściach płynących z jedzenia przeciwutleniaczy i dlaczego powinniśmy dosłownie się nimi zajmować, ponieważ codziennie narażamy się na zanieczyszczenia i substancje szkodliwe. Więc jeśli masz cukrzycę, czy powinnaś jeść jagody? Mogą dać cukierowi szansę na swoje pieniądze z ich słodyczą, co jest dobrą wiadomością dla diabetyków. Mogą chrupać jagody, jeśli są świeże i całe, ponieważ jest lepiej w ten sposób, ponieważ wyciskanie to oznaczałoby pozbycie się błonnika. Również muffinka z jagodami lub malinowy tort truflowy nie kwalifikują się jako gęste składniki odżywcze, ponieważ, jak się domyślacie, te przepyszne desery są obładowane cukrem.

kontrolowanie cukrzycy

Zapobiega chorobie Parkinsona – Współczesna medycyna wciąż nie była w stanie wyleczyć choroby Parkinsona. Jeśli chodzi o ten stan zwyrodnieniowy, zapobieganie jest nadal lepsze niż leczenie. Ponieważ jagody są bogate w przeciwutleniacze, spożywanie ich w celach profilaktycznych ma sens. Istnieje kilka fantastycznych dowodów, które potwierdzają, że jagody absolutnie robią cięcia, jeśli chodzi o zmniejszenie ryzyka cierpienia na chorobę Parkinsona. Posiadanie zaledwie dwóch porcji jagód może załatwić sprawę. Możesz je dodać do wielu potraw, oprócz oczywiście je surowego.
Kontroluj swoją wagę za pomocą jagód – jagody są pełne błonnika i płynnej zawartości, a zatem możesz czuć się sytym, nawet jeśli jesz małe ilości. Poczujesz się szybciej, a więc powstrzymasz się od przejadania. To pośrednio pomoże ci zrzucić nadmiar funtów. Dodanie kilku orzechów i nasion do jagód może dodać dodatkowy odżywianie.

kontroluj swój ciężar z jagodami

Obniżyć ciśnienie krwi – Chociaż stosowanie diety bogatej w jagody nie jest bezpośrednio związane z obniżaniem ciśnienia krwi, dieta bogata w błonnik i antyoksydanty to najlepszy sposób na wyleczenie jakiejkolwiek choroby. Tak więc jagody powinny być częścią regularnej diety.
Walcz z rakiem z jagodami – jagody są pełne flawonoidów, które są silnymi przeciwutleniaczami do walki z rakiem. Lekarze i dietetycy zawsze popierają dietę pełną owoców i warzyw w walce z rakiem. Dieta pełna jagód to twój pierwszy krok w zapobieganiu nowotworom. Ale musisz pamiętać, że samo dodawanie jagód nie wystarcza do walki z rakiem, spraw, aby Twoja dieta była zróżnicowana i bogata, aby uzyskać wszystkie składniki odżywcze wymagane do powstrzymania chorób przewlekłych.

walka z rakiem z jagodami

Zapobieganie zakażeniom dróg moczowych – Jagody, takie jak żurawina, najlepiej chronią zdrowie układu moczowego. W rzeczywistości lekarze zalecają popijanie soku z żurawin, aby złagodzić objawy infekcji dróg moczowych.
Jedz jagody, aby walczyć z chorobą Alzheimera – Upadek poznawczy z wiekiem jest czymś odrażającym, ale niezaprzeczalnym faktem. Aby zachować zdrowy i skoncentrowany umysł oraz zapobiegać chorobie Alzheimera, musisz dodać do swojej diety produkty bogate w przeciwutleniacze. Jagody muszą należeć do repozytorium przeciwutleniaczy, aby zachować zdrowie w formie prętów.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *